• Data dodania: 15.02.2023
  • Tagi: Rolety, hałas, energia, oszczędność
Jak zminimalizować hałasy dobiegające z podwórka lub ulicy? Jak zadbać o dobry stan naszej stolarki okiennej? Jak zapewnić sobie bezpieczeństwo? Wreszcie, jak zminimalizować koszty ogrzewania naszego domu lub mieszkania? Odpowiedzią może być montaż rolet zewnętrznych.

Właściciele nieruchomości coraz częściej decydują się na wybór takiego rozwiązania.
Rolety zapewniają wygodę użytkowania pomieszczeń, ochronę, prywatność i rozsądne zarządzanie ogrzewaniem lub klimatyzacją.

Zastosowanie rolet daje możliwość regulowania dostępu światła do wnętrza domu lub mieszkania. Jest to szczególnie pomocne w przypadku np. konieczności drzemek małych dzieci w ciągu dnia. Dodatkowo rolety chronią stolarkę okienną przed zniszczeniami spowodowanymi dużym natężeniem światła słonecznego.

Dzięki takiemu rozwiązaniu można zapewnić sobie większą prywatność, ograniczyć możliwość zaglądania przez innych do wnętrza naszego domu oraz zmniejszyć ryzyko włamania.

Gdy mieszkanie lub dom znajdują się w ruchliwej części miasta, przy głównej ulicy lub przy szkole, rolety zapewnią mieszkańcom izolację akustyczną, a co za tym idzie spokój i komfort.

Dużą zaletą instalacji rolet zewnętrznych w oknach jest oszczędność i niższe rachunki za ogrzewanie. Latem w sposób naturalny rolety ochładzają wnętrza domu. W godzinach, gdy słońce świeci najmocniej warto zasłonić rolety, a na noc odsunąć je, aby wentylować pomieszczenie. Takie rozwiązanie zniweluje konieczność używania klimatyzacji oraz zabezpieczy przed negatywnym działaniem promieniowania UV.
W porze zimowej, aby zatrzymać jak najwięcej ciepła w domu, rolety powinny być odsłonięte w ciągu dnia. Natomiast, aby zatrzymać w pomieszczeniach jak najwięcej ciepła, warto je zasuwać na noc.

Warto pamiętać, że okna są jednym z rodzajów tzw. mostków termicznych (Dom pasywny), które, jeśli są źle zainstalowane i użytkowane - mogą doprowadzić do wychłodzenia domu lub zawilgocenia ścian. Okna wyposażone w rolety zewnętrzne mogą poprawić termoizolację aż o kilkanaście procent.

Dom lub mieszkanie powinny być miejscem, w którym czujemy się bezpiecznie. Bezpieczeństwo to spokój, komfort, prywatność, ale i świadomość, że nie narażamy siebie i rodziny na niepotrzebne wydatki związane z ogrzewaniem nieruchomości.