Napisz do Nas

Agencja Nieruchomości Marki

Marki znajdują się na północny wschód od Warszawy, w powiecie wołomińskim. 27 lipca 2019 roku w Markach wyznaczono "Geodezyjny Środek Mazowsza". Jest to punkt, który wypada dokładnie na wzgórzu, gdzie kiedyś funkcjonowało wysypisko śmieci, a potocznie nazywa się je "zwałką". Wysokość tego wzniesienia wynosi 110,3 m n.p.m.

Przez Marki przepływają dwie rzeki: Długa i Czarna.

Miejsce, w którym znajdują się dzisiejsze Marki odnotowano podczas badań archeologicznych, które doprowadziły do odnalezienia narzędzi krzemiennych datowanych na pięć tysięcy lat p.n.e., przy dzisiejszej ulicy Hallera.

Nazwa miejscowości pochodzi od nazwy rodu Marków, którzy pod koniec XVI wieku posiadali 34 hektary ziemi. W tym czasie miasto słynęło z uprawy roli. Natomiast w XIX wieku, podczas zaborów, Marki były stopniowo przekształcane w osadę przemysłową. Mieszkańcy zajmowali się rzemiosłem, m. in. obuwnictwem i tkactwem. Na terenie Marek występowały duże zasoby gliny, co umożliwiło wyrób cegieł. W 1884 roku angielscy przedsiębiorcy "Briggs, Posselt i spółka" otworzyli tu jedną z najnowocześniejszych i największych przędzalni wełny w Europie Środkowo-Wschodniej. Dzisiejsza siedziba Mareckiego Ośrodka Kultury to dawny budynek szkoły elementarnej zbudowanej przez tych angielskich przedsiębiorców.

W obrębie Marek od strony Kobyłki znajduje się Rezerwat przyrody Horowe Bagno, w którym można podziwiać wiele gatunków roślin objętych ścisłą ochroną.
Marki graniczą też z miejscowością Zielonka. Na granicy znajduje się Jezioro Czarne, zwane Kruczkiem.

Mieszkańcy mogą spacerować po parku z XIX wieku, w którym mają możliwość podziwiać wiele rzeźb. Podczas spacerów nie można pominąć niezwykłego pomnika dębu Gajosa - najgrubszego drzewa w Markach.

W Markach znajduje się wiele centrów handlowych: Centrum Handlowe M1, Centrum Handlowe Prima Park Marki oraz wiele zakładów przemysłowych znanych firm.
W Markach jest też wiele osiedli mieszkaniowych, m. in. Horowa Góra w Pustelniku (część miasta Marki) przy ul. Dużej 5, gdzie znajdują się budynki mieszkalne; Zielone Przedmieście w Markach przy ul. 11 Listopada 5, gdzie znajdują się domy 8-rodzinne; osiedle Mickiewicza przy ul. Elektryków i Kartografów, gdzie znajdują się budynki dwukondygnacyjne; Briggsówka w Starych Markach składająca się z familoków (budynków zbudowanych w XIX w. dla niegdysiejszych robotników fabryki).

Marki leżą wzdłuż DW nr 629. Obwodnica Marek omija miasto od południa i wschodu. Prowadzą do niej dwa węzły: Marki i Zielonka. Kierowcy korzystają również ze skrzyżowania DW nr 629 z DW nr 631 na trasie Rembertów - Marki - Nieporęt - Nowy Dwór Mazowiecki, z DW nr 632 na trasie Marki - Legionowo - Płońsk. W Markach funkcjonują linie autobusowe zwykłe i strefowe ZTM oraz przewoźników prywatnych.

Miłośnicy sportu mogą wstąpić do klubu sportowego III ligi piłkarskiej Marcovia Marki. W mieście organizowane są cykliczne imprezy o charakterze sportowo-rekreacyjnym kierowane do dzieci i młodzieży, m. in. Spartakiada Rodzinna CZAT czy Drużynowe Zawody w Tenisa Stołowego.

Rozważając zamieszkanie w Markach warto zwrócić uwagę na fakt, że w mieście działa kilkadziesiąt przedszkoli, siedem szkół podstawowych i dwa licea ogólnokształcące.
W mieście znajdują się parafie NMP Matki Kościoła przy ulicy Ząbkowskiej, pod wezwaniem Matki Bożej Królowej Polski przy ulicy Jutrzenki, św. Izydora przy al. Piłsudskiego i parafia św. Andrzeja Boboli i św. Michała Archanioła w Strudze (część miasta Marki) przy al. Piłsudskiego oraz Sala Królestwa Świadków Jehowy przy ulicy Prostej.
W Markach przy ul. Henryka Sienkiewicza znajduje się cmentarz żydowski założony prawdopodobnie w okresie międzywojennym.

Biuro nieruchomości Topowi Agenci współpracuje z agentami nieruchomości, którzy na co dzień mieszkają i pośredniczą w transakcjach na terenie Marek i znają to miasto "od podszewki". Dzięki temu nasze biuro nieruchomości może dostarczyć swoim klientom najbardziej aktualne wiadomości na temat nowych lub planowanych inwestycji, a nasi dobrze poinformowani agenci skutecznie pomagają klientom w sprzedaży, zakupie lub wynajmie nieruchomości na terenie Marek. Nasza agencja posiada w swoim portfolio mieszkania, lokale, domy czy powierzchnie gruntowe znajdujące się w Markach i okolicy oraz regularnie współpracuje z innymi biurami nieruchomości i ich agentami w celu zwiększenia zasobów biura oraz zapewnienia lepszej ekspozycji ofert Topowych Agentów.

Zapraszamy do współpracy wszystkich zainteresowanych sprzedażą, zakupem lub wynajmem nieruchomości w Markach.