Napisz do Nas

Agencja Nieruchomości Konstancin-Jeziorna

Konstancin-Jeziorna znajduje się ok. 20 km na południe od centrum Warszawy, w powiecie piaseczyńskim, w miejscu, gdzie stykają się Równina Warszawska i Dolina Środkowej Wisły.
Konstancin-Jeziorna leży nad rzeką Jeziorką i dopływem - Małą. Wzdłuż ul. Wojska Polskiego biegnie kanał, który dawniej zaopatrywał fabrykę papieru. Konstancin-Jeziorna graniczy od południa i wschodu z lasami Chojnowsko-Słomczyńskimi, od północy z Lasem Kabackim i Bielawą, od zachodu z Piasecznem.

Miasto powstało w roku 1969, w wyniku połączenia kilku wsi oraz miast Skolimów-Konstancin i Jeziorna. W Konstancinie-Jeziornie wyodrębnione są ośrodki - miasteczka i osiedla. Należą do nich Klarysew, znajdujący się w centralnej części miasta; Mirków i Grapa, będące osiedlami bloków mieszkalnych; Konstancin, będący główną częścią uzdrowiskową, w której znajdują się zabudowy willowe i parki; Skolimów wraz z zabudową domów jednorodzinnych.

Konstancin jest znanym na całą Polskę uzdrowiskiem, które - dzięki złożom wód leczniczych - posiada niezwykłe walory zdrowotne. Na terenie Konstancina-Skolimowa odkryto w roku 1956 źródła solanki i do dziś wydobywa się tu cieplicze wody mineralne. W Konstancinie znajdują się kompleksy lasów sosnowych, dzięki czemu tutejszy mikroklimat jest zbawienny dla zdrowia. Od 1979 roku w Parku Zdrojowym im. hr. Witolda Skórzewskiego znajduje się tężnia solankowa. Turyści mogą również skorzystać z usług Centrum Hydroterapii oraz uczestniczyć w wydarzeniach organizowanych w Amfiteatrze.

W najbliższej okolicy Konstancina-Jeziorny znajduje się wiele zielonych terenów, m. in. Park Kultury w Powsinie, Ogród Botaniczny PAN, Chojnowski Park Krajobrazowy wraz ze Skarpą Oborską, Łęgami Oborskimi i Olszyną Łyczyńską. Jest tutaj też wiele pomników przyrody wpisanych do Centralnego Rejestru Form Ochrony Przyrody, m. in. Dąb Mieszko, znajdujący się przy ul. Leśnej, oraz trzy granitowe głazy narzutowe – Głazy Żeromskiego - przy ul. Od Lasu.

Mieszkańcy Konstancina i okolic mogą przechadzać się Traktem Spacerowym im. Henryka Sienkiewicza, Aleją Miłośników Konstancina, Bulwarem im. prof. Jana Haftka. Godny polecenia jest również park w Mirkowie, znajdujący się między stawem retencyjnym przy papierni a kościołem św. Józefa.

Charakterystycznym punktem w Konstancinie-Jeziornie jest budynek jednego z najstarszych zakładów papierniczych w Polsce. W XVIII wieku czerpano tu papier, na którym spisana została Konstytucja 3 maja. W roku 1984 budynek spłonął w pożarze, a w roku 2002 w odrestaurowanej i odbudowanej części starej papierni stworzono centrum handlowe “Stara Papiernia”.

Na początku XXI wieku miasto Konstancin-Jeziorna stało się atrakcyjnym miejscem do zamieszkania. Powstawały tu modne, nowoczesne osiedla domów jednorodzinnych. Ceny za nieruchomości w tym mieście osiągały i do dzisiaj utrzymują wysoki pułap w porównaniu z innymi lokalizacjami. Na terenie miasta przeważa zabudowa jednorodzinna, również o charakterze rezydencjalnym. Znajduje się tu wiele nowych bloków mieszkalnych oraz zabytków, do których należą m. in. zespół Górnej Papierni, Papiernia Dolna, kościoły, wille, Stary Młyn. Na terenie Konstancina-Jeziorny można zwiedzić Muzeum Bajek, Baśni i Opowieści przy ul. Diamentowej oraz Ekspozycję “Kalejdoskop Konstancina” przy ul. Mostowej i Wirtualne Muzeum Konstancina.

Do Konstancina-Jeziorny można dojechać wykorzystując połączenia autobusowe ZTM z Piasecznem, Warszawą czy Górą Kalwarią, PKS i przewoźników prywatnych. Przez miasto biegną dwie drogi wojewódzkie: nr 724 i 721. Od kwietnia do listopada uruchamiany jest prom rzeczny na Wiśle, który łączy wieś Gassy z Karczewem, a dzięki temu ma miejsce szybkie połączenie Konstancina-Jeziornej z Otwockiem.

Rowerzyści mogą korzystać z dobrze rozwiniętej infrastruktury rowerowej, m. in. Konstancin - Góra Kalwaria, Konstancin - Park Zdrojowy. Godna polecenia jest 8-kilometrowa trasa rowerowa dla dzieci Kabaty - Konstancin-jeziorna, która w większości przebiega przez las.
Miłośnicy pieszych wycieczek mogą korzystać z licznych szlaków turystycznych i ścieżek spacerowych.

W Konstancinie-Jeziornej działa Konstanciński Dom Kultury, w którym organizowane są imprezy, przedstawienia, koncerty, zajęcia i warsztaty. W Konstancinie działa również Szkoła Muzyczna, która jest organizatorem międzynarodowej imprezy muzycznej “Europejskie Spotkania Muzyczne - Youth Festival”.

Biuro nieruchomości Topowi Agenci znajduje się na warszawskim Wilanowie, w niedalekiej odległości od Konstancina-Jeziorny. Jeśli zamierzają Państwo sprzedać, wynająć lub kupić nieruchomość będącą na terenie Konstancina-Jeziorny, nasi agenci chętnie i sprawnie w tym pomogą. Topowi Agenci szczegółowo przeanalizują konkretny rynek oraz zaproponują optymalną cenę ofertową. Pomogą w sprawdzeniu stanu prawnego nieruchomości, zadbają o odpowiednią promocję oferty poprzez zapewnienie profesjonalnej sesji zdjęciowej, wirtualnego spaceru i wielu innych narzędzi marketingowych. Wyszukają też oferty najlepiej spełniające potrzeby i oczekiwania.

Topowi Agenci są w stałym kontakcie ze swoimi klientami. Dzięki temu klienci czują się bezpiecznie. Są informowani na wszystkich etapach współpracy o tym, co dzieje się z ich nieruchomością. Nasi agenci są ze swoimi klientami do końca transakcji. Pomagają w organizacji podpisania umowy najmu lub aktu notarialnego oraz są obecni podczas protokołu zdawczo-odbiorczego.

Agencja Topowi Agenci nieruchomości zaprasza do kontaktu wszystkich, którzy oczekują skutecznej i profesjonalnej współpracy na terenie Konstancina-Jeziorny.