Napisz do Nas

Agencja Nieruchomości Bielany

Bielany znajdują się w lewobrzeżnej części Warszawy.

W przeszłości, na dzisiejszym obszarze Bielan, znajdowały się wsie Pólków, Buraków, Słodowiec i Wawrzyszew. W drugiej połowie XVII w. na Bielańskie ziemie przybył zakon kamedułów spod Krakowa, który uczestniczył w tworzeniu zespołu budynków klasztornych. W XVIII w. w miejscu dzisiejszych Młocin powstał pałac dla ministra Bruhla. W XIX w. trwała rozbudowa Twierdzy Warszawa oraz powstał Fort I ("Bielany") i Fort II ("Wawrzyszew"). W roku 1830 na terenie Bielan powstał rzymskokatolicki cmentarz Wawrzyszewski.

W 1929 roku powstała Akademia Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego, w tamtym czasie nosząca nazwę Centralnego Instytutu Wychowania Fizycznego w Warszawie.

W 1952 roku rozpoczęto budowę Huty Warszawa, a w 1957 roku uruchomiono produkcję stali. W 1953 roku rozpoczęto prace budowlane Szpitala Bielańskiego, który w roku 1999 otrzymał imię ks. Jerzego Popiełuszki.

Bielany dzielą się na obszary o nazwie: Chomiczówka, Huta, Las Bielański, Marymont-Kaskada, Marymont-Ruda, Młociny, Piaski, Placówka, Radiowo, Stare Bielany, Słodowiec, Wawrzyszew, Wólka Węglowa, Wrzeciono.

Bielany graniczą od północy z gminą Łomianki i powiatem warszawskim zachodnim, z Białołęką od wschodu, od zachodu z gminą Izabelin, a od południowego wschodu z Żoliborzem.

Na terenie Bielan znajduje się wiele ośrodków badawczych i edukacyjnych. Są to m. in. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, wspomniana wcześniej Akademia Wychowania Fizycznego, Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Centrum Medyczne Kształcenia Podyplomowego oraz liczne szkoły średnie.

Mieszkańcy oraz turyści mogą skorzystać z wielu atrakcji znajdujących się na terenie dzielnicy Bielany. Godny polecenia jest zespół klasztorny kamedułów, w którego skład wchodzi kościół pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny, św. Józefa i św. Ambrożego oraz zabudowania klasztorne. Warto też przejść się na spacer ulicą Płatniczą, aby zachwycić się niezwykłym "klimatem" oraz gazowymi latarniami.

Przy ulicy Marymonckiej znajduje się Cmentarz Żołnierzy Włoskich założony w roku 1926. Pochowani zostali tu włoscy żołnierze pojmani przez wojska Cesarstwa Niemieckiego podczas I i II wojny światowej.

Bielany to jedna z najbardziej zielonych dzielnic Warszawy. W północnej części Bielan znajduje się wiele atrakcji przyrodniczych. Należą do nich m. in. rezerwat przyrody - Las Bielański; Stawy Młocińskie; Las Młociński, nazywany również Lasem Nova Warszawa; Las Młociny, inaczej Park Młociński, po którym spacery odbywają się po dwóch połączonych ze sobą obwodnicach. Dostępne są tu miejsca parkingowe, punkty widokowe, place zabaw, miejsca piknikowe, ścieżka sprawnościowa.

Na Bielanach działają ośrodki kultury i sztuki, m. in. Biblioteka Publiczna przy ul. Romaszewskiego, Bielańskie Centrum Edukacji Kulturalnej przy ul. Szegedyńskiej, Bielański Ośrodek Kultury przy ul. Goldoniego, centrum kultury Dobre Miejsce przy ul. Dewajtis, Mazowiecki Teatr Muzyczny im. Jana Kiepury.

Na Bielanach organizowane są cykliczne wydarzenia: Międzynarodowy Festiwal Filmów UP TO 21, Pixel Heaven Games Festival&More, Dni Bielan, Seniorada na AWF.

Miłośnicy sportu mają do dyspozycji wiele klubów i obiektów sportowych: Bielański Klub Karate Kyokushin, Centrum Rekreacyjno-Sportowe, Integracyjny Klub Sportowy AWF Warszawa, Klub Sportowy AZS-AWF Warszawa, Nastula Club Bielany, Szkoła Tenisowa Klukowski, Związkowy Klub Strzelecki i wiele innych.

Komunikacja na Bielanach jest dobrze rozwinięta dzięki drodze S8, połączeniom autobusowym, tramwajowym i metra. Dzięki czterem stacjom: Młociny, Wawrzyszew, Stare Bielany i Słodowiec mieszkańcy mogą sprawnie przemieszczać się do wyznaczonego miejsca w stolicy. Przy ostatniej stacji metra Młociny znajduje się węzeł przesiadkowy wraz z parkingiem Park&Ride. Przez teren Bielan poprowadzono trasę planowanej drogi S7, która ma odciążyć drogę wylotową w kierunku Gdańska.

Dużym plusem komunikacyjnym na Bielanach są dobrze rozwinięte trasy rowerowe, m. in. prowadzące bezpośrednio do Kampinosu i nad Wisłę. Ścieżki rowerowe łączą Bielany ze Śródmieściem. Warto wybrać się na wycieczkę rowerową wzdłuż Kanału Żerańskiego, nad Zalew Zegrzyński (ok. 40 min.).

Dzielnica Bielany jest nieustannie rozbudowywana. Powstają coraz to nowe inwestycje mieszkaniowe, remontowane są główne ulice, planowane są nowe połączenia ulic. Podwórza i budynki w okolicach starych Bielan są rewitalizowane.

Biuro Topowi Agenci nieruchomości zaprasza do współpracy wszystkich, którzy zamierzają kupić, sprzedać lub wynająć nieruchomość na Bielanach. Nasi poszukujący klienci mogą mieć pewność, że wybierając mieszkanie lub dom w tej dzielnicy będą mogli w pełni korzystać z zielonych terenów i wielu atrakcji oferowanych przez tę dzielnicę.

Topowi Agenci od wielu lat pracują z właścicielami nieruchomości i pomagają im w sprawnej sprzedaży lub wynajmie. Biuro Topowi Agenci zapewnia swoim klientom obsługę na najwyższym poziomie - dostosowaną indywidualnie do każdego klienta, nowoczesne narzędzia marketingowe i promocyjne. Agencja Topowi Agenci nieruchomości stale doskonali się, podnosi standardy jakości, szkoli swoich agentów i dąży do jak najlepszej obsługi klientów.