Napisz do nas

Agencja Nieruchomości Praga-Północ

Praga-Północ znajduje się w prawobrzeżnej części Warszawy. Graniczy przez Wisłę ze Śródmieściem i Żoliborzem, przez linię kolejową Warszawa-Gdańsk z Targówkiem, przez Trasę Toruńską z Białołęką oraz z Pragą-Południe przez kolej średnicową.

W 1648 roku król Władysław IV Waza nadał Pradze prawa miejskie. Wówczas Praga była przez prawie półtora wieku odrębnym miastem, a następnie w 1791 roku została przyłączona do Warszawy. W 1945 roku Praga została podzielona na Pragę-Północ i Pragę-Południe.

Praga-Północ dzieli się na Pelcowiznę (osiedle Golędzinów i Śliwice), Nową Pragę (Ogród zoologiczny i park Praski), Starą Pragę (Port Praski) i Szmulowiznę (osiedle Michałów).

Praga-Północ jest miejscem o charakterze historycznym, ze względu na zabudowania pochodzące z końca XIX, początku XX wieku oraz z okresu międzywojennego.

Charakterystycznym dla Pragi-Północ miejscem jest plac Wileński. Obok znajduje się dworzec kolejowy Warszawa Wileńska i stacja metra Dworzec Wileński oraz budynek Dyrekcji Kolei Państwowych i cerkiew Świętej Równej Apostołom Marii Magdaleny.

Przy ulicy Targowej można podziwiać zabytkowe kamienice oraz odwiedzić Bazar Różyckiego. Warto też zwiedzić Muzeum Warszawskiej Pragi, które mieści się w najstarszym domu mieszkalnym na Pradze.

Przy ulicy Ząbkowskiej znajdują się zabytkowe kamienice i zespół zabudowy przemysłowej, gdzie obecnie swoją siedzibę ma Centrum Praskie Koneser.

Przy ulicy Kawęczyńskiej znajduje się zabytkowy zespół zajezdni tramwajowej i bazylika Najświętszego Serca Jezusowego.

Miłośnicy zabytków mogą zachwycić się neogotyckim kościołem świętego Michała i świętego Floriana na Starej Pradze.

Na Pradze-Północ prowadzona jest rewitalizacja zniszczonych kamienic. W niektórych z nich powstają galerie, centra sztuki, pracownie autorskie, lokale gastronomiczne. Praga-Północ staje się miejscem coraz bardziej popularnym, również ze względu na zachowany przez niektórych mieszkańców folklor warszawski. Jest on zauważalny zarówno w ubiorze, gwarze warszawskiej, jak i w wystroju wnętrz.

Rodziny z dziećmi mogą odwiedzić Miejski Ogród Zoologiczny mieszczący się przy ulicy Ratuszowej. Dom Kultury Praga oferuje wiele atrakcji dla najmłodszych.

Spacerom sprzyja teren Parku Praskiego, który powstawał w latach 1865-1871 (według projektu Jana Dobrowolskiego w stylu geometryczno-krajobrazowym). Do 1945 roku park miał charakter rozrywkowy. Znajdował się tu m. in. lunapark i kino.

Przy Placu Hallera mieści się tężnia solankowa wybudowana w 2018 roku. Przy ulicy Namysłowskiej działa kryta pływalnia, a przy ulicy Józefa Szanajcy znajduje się Dzielnicowy Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Na Pradze-Północ organizowany jest w ramach miejskiego Zintegrowanego Programu Rewitalizacji - Festiwal Otwarta Ząbkowska. We współpracy z praskimi artystami, klubami, Teatrem Powszechnym, Dzielnicą Praga-Północ i Koneserem realizowane są wydarzenia promujące lokalny charakter tego miejsca.

Komunikacja na Pradze-Północ jest dobrze rozbudowana dzięki dostępowi do drugiej linii metra (Stadion Narodowy, Dworzec Wileński, Szwedzka), licznych linii autobusowych i tramwajowych. Rowerzyści mogą korzystać z popularnych dróg rowerowych, m. in. ścieżki wzdłuż Wybrzeża Szczecińskiego lub Wybrzeża Helskiego.

Na Pradze-Północ znajdują się żłobki, przedszkola, szkoły podstawowe, licea i technika oraz szkoły wyższe. Działa tu też wiele lokalnych sklepów i cukierni. Warto wybrać się na zakupy na bazar Namysłowska oraz do Galerii Wileńska.

Topowi Agenci to biuro nieruchomości, które od wielu lat pomaga swoim klientom w sprzedaży, wynajmie lub kupnie nieruchomości znajdujących się w dzielnicy Praga-Północ. Nasi Topowi Agenci z powodzeniem przeprowadzili wiele transakcji sprzedażowych, zakupowych oraz wynajmu nieruchomości. Dzięki skutecznej pracy Topowych Agentów wielu naszych klientów może cieszyć się wymarzonym mieszkaniem lub domem na Pradze-Północ. Biuro nieruchomości Topowi Agenci zapewnia kompleksową obsługę najbardziej wymagających klientów, indywidualnie dostosowany plan sprzedażowy, dostęp do nowoczesnych narzędzi marketingowych, home staging, profesjonalną sesję zdjęciową, spacer wirtualny i wiele innych usług mających doprowadzić do szybkiej i skutecznej transakcji.