Napisz do nas

Agencja Nieruchomości Ursynów

Ursynów znajduje się w lewobrzeżnej części Warszawy. Graniczy z Wilanowem, Mokotowem, Włochami oraz Piasecznem, Konstancinem-Jeziorna, Raszynem i Lesznowolą. Zajmuje trzecie miejsce pod względem wielkości wszystkich dzielnic w Warszawie. Ursynów często nazywany jest sypialnią stolicy.

Na przełomie wieków właścicielami Ursynowa były rody Sobieskich, Czartoryskich, Potockich, Niemcewiczów i Krasińskich.

W miejscu dzisiejszego Ursynowa przez kilkaset lat znajdowały się wsie i osady o nazwach: Służew, Służewiec, Kabaty, Imielin, Moczydło, Dąbrówka, Pyry, Wolica. Przed II wojną światową znajdowało się tam ok. 400 domów i ponad 3 tys. mieszkańców. Od 1951 roku tereny te zostały włączone do Warszawy.

W latach 60. XX wieku podjęto decyzję o realizacji projektu zespołu osiedli mieszkaniowych, który podzielono na Ursynów Północny, Ursynów Południowy, Natolin Północny i Natolin Południowy. Powstały też główne arterie układu komunikacyjnego Ursynowa: ul. Jana Rosoła, al. Komisji Edukacji Narodowej, ul. Pawła Findera (dziś Rtm. Witolda Pileckiego).

Ursynów zwyczajowo podzielony jest na dwie części: Wysoki Ursynów w północnej, wschodniej i południowej części, gdzie przeważa wysoka zabudowa mieszkaniowa oraz Zielony Ursynów w zachodniej części - wzdłuż ul. Puławskiej, gdzie przeważa zabudowa jednorodzinna.

Ursynów jest dzielnicą prężnie rozwijającą się. Powstaje tu wiele nowoczesnych nieruchomości.

Na Ursynowie znajdują się znane rezerwaty przyrody. Są to Las Kabacki im. Stefana Starzyńskiego oraz Skarpa Ursynowska. Mieszkańcy Warszawy mogą też podziwiać najstarszy dąb w woj. mazowieckim - Mieszko I, przy ulicy Nowoursynowskiej, a przy ulicy Nutki, w parku im. Romana Kozłowskiego - największy głaz narzutowy - Głaz Ursynowski.

Mieszkańcy Ursynowa mogą spędzać aktywnie wolny czas na Torach Wyścigów Konnych na Służewiu przy ulicy Puławskiej 266. Można tu podziwiać wyścigi konne.

Na terenie parku im. Romana Kozłowskiego znajduje się Kopa Cwila - sztucznie usypana góra, która początkowo miała służyć jako schron dla ludności, a ostatecznie jest miejscem spacerów i relaksu mieszkańców.

Na terenie Ursynowa znajduje się wiele ciekawych nieruchomości.

Miłośnicy zabytków z przyjemnością zwiedzą Kościół św. Tomasza Apostoła przy ulicy Dereniowej 12. W świątyni znajduje się m. in. pięknie wykończony ołtarz oraz relikwie św. Tomasza Apostoła. Warto również odwiedzić najstarszą parafię na Ursynowie - Kościół św. Katarzyny.

Najstarszym i najlepiej zachowanym budynkiem na Ursynowie jest przedwojenna kamienica przy ulicy Barwnej 8 - budynek w kształcie litery V o nazwie "Czerwoniak".

Pasjonaci roślin z pewnością odwiedzą Ogród Botaniczny Polskiej Akademii Nauk, który zachwyca zarówno różnorodnymi odmianami kwiatów, roślin tropikalnych czy warzyw, ale i 40 ha powierzchnią.

Kibice sportowi mogą korzystać z Areny Ursynów - hali widowiskowo-sportowej przy ul. Rtm. Witolda Pileckiego 122. Odbywają się tu rozgrywki krajowe i międzynarodowe zawody rangi mistrzowskiej.

Ursynów jest jedną z najlepiej skomunikowanych dzielnic Warszawy. Posiada sprawną komunikację miejską i łatwy dojazd w niemal każdą część Warszawy. Połączenia autobusowe, ścieżki rowerowe i linia metra ze stacjami Ursynów, Stokłosy, Imielin, Natolin i Kabaty, a także Południowa Obwodnica Warszawy oraz łącznik Wilanowa z Ursynowem gwarantują mieszkańcom wysoki komfort w przemieszczaniu się.

Pośrednicy z biura nieruchomości Topowi Agenci, które od Ursynowa dzieli ok. 2 km, skutecznie doradzą jak sprzedać, kupić lub wynająć nieruchomość. Nasi agenci posiadają dostęp do bogatej bazy ofert nieruchomości, włącznie z ofertami ‘spod lady’ współdzielonymi z innymi agencjami nieruchomości na rynku, w tym na warszawskim Ursynowie.

Agencja nieruchomości Topowi Agenci, dzięki wieloletniemu doświadczeniu w pośrednictwie w obrocie nieruchomościami oraz stałej współpracy z innymi biurami nieruchomości, zapewnia sprawną obsługę klientom zainteresowanym zamieszkaniem na terenie Ursynowa.

Topowi Agenci będą z Państwem podczas całego procesu transakcyjnego. Zadbają od początku do końca, bez konfliktu interesów, tylko o Państwa interesy. Dzięki współpracy z wieloma partnerami biznesowymi jesteśmy w stanie zapewnić Państwu kompleksowy serwis w najbardziej skomplikowanych transakcjach sprzedaży, kupna i wynajmu nieruchomości.