Rembertów znajduje się w prawobrzeżnej części Warszawy. Rembertów pod względem liczny ludności jest najmniejszą dzielnicą Warszawy.
Według jednej z kilku hipotez nazwa Rembertów pochodzi od trzeciego imienia ostatniego namiestnika Królestwa Polskiego - Fiodora Wilhelma Remberta von Berga.
Rembertów dzieli się na obszary: Kawęczyn-Wygoda, Stary Rembertów, Nowy Rembertów.
W Rembertowie funkcjonują osiedla: Nowy Rembertów, Nowa Wygoda, Magenta, Mokry Ług, Karolówka, Kawęczyn, Rembertów, Stary Rembertów, Zygmuntów, Wygoda.
Dzielnica graniczy z Ząbkami od północy, z Zielonką i Wesołą od wschodu, z Wawrem od południa i z Pragą-Południe i Targówkiem od zachodu.
30 procent ogólnej powierzchni Rembertowa zajmują tereny zielone. Znajduje się tu m. in. część rezerwatu przyrody Kawęczyn oraz torfowiska Bagno Jacka, które są strefą ochrony bociana czarnego.
Będąc w Rembertowie warto zwiedzić znajdujące się tam zabytki: Kościół Matki Boskiej Zwycięskiej przy ulicy Grzybowej, który powstał w podziękowaniu za zwycięstwo z bolszewikami w bitwie o Warszawę w 1920 roku, modrzewiowy kościół św. Jana Chrzciciela przy ulicy Kościelnej wraz z późnobarokowym ołtarzem i drewnianą dzwonnicą z 1826 roku.
Na terenie Rembertowa przy ulicy Łukowskiej działa Galeria Sztuki Plemiennej oraz przy ulicy Głównej Muzeum Przyrody.
W Rembertowie znajduje się również siedziba Akademii Sztuki Wojennej, wpisana do rejestru zabytków, wykonana w stylu dworkowym na początku lat 20. ubiegłego wieku.
W Rembertowie odbywa się wiele imprez plenerowych, m. in. Piknik Ekologiczny Rembertowski Dzień Matki Ziemi. W Domu Kultury organizowane są warsztaty dla najmłodszych oraz wieczorki taneczne, konkursy poetyckie, maratony filmowe, turnieje gier komputerowych dla starszych mieszkańców. Urząd dzielnicy finansuje też zajęcia sportowe dla dzieci.
W licznych parkach w Rembertowie można korzystać z siłowni plenerowej, skateparku, boiska.
Rodziny z dziećmi mogą korzystać również z Biblioteki Publicznej im. Jana Pawła II oraz z kawiarni z kącikiem zabaw. W Rembertowie znajduje się wiele placów zabaw, m. in. przy ulicy Frontowej, Grzybowej, Traczy, Wał Kościuszkowski Dwóch Mieczy.
W letnich miesiącach przy ratuszu przy al. gen. A. Chruściela "Montera" odbywają się seanse filmowe na świeżym powietrzu. Również teatr Akt i Jo Art oferują bogaty repertuar, zarówno dla widzów dorosłych, jak i najmłodszych.
W Rembertowie są żłobki, przedszkola, szkoły podstawowe publiczne oraz liceum.
Latem oraz zimą organizowane są Wakacjada i Feriada dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów.
W dzielnicy działa zespół taneczno-wokalny Rembertowinki oraz amatorski teatr Foyer.
Komunikacja z Rembertowem odbywa się pociągiem (SKM, PKP) oraz samochodem (S8, DW 629, 631 i autobusami. Rowerzyści mogą korzystać ze ścieżek o łącznej długości 5,68 km. Ścieżki rowerowe są rozbudowywane przez Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych.
Główne ulice Rembertowa to: Marsa, al. Generała Chruściela "Montera", Żołnierska, Chełmżyńska, Strażacka.
W Rembertowie realizowane są duże inwestycje związane z usprawnieniem komunikacji.
Mieszkańcy Rembertowa mają do dyspozycji wiele restauracji czy kawiarni.
Biuro nieruchomości Topowi Agenci skutecznie pomaga młodym rodzinom w znalezieniu odpowiedniego pierwszego mieszkania na terenie Rembertowa. Ze względu na działalność Akademii Sztuki Wojennej oraz filii Szkoły Wyższej Pedagogiki Specjalnej na terenie Rembertowa, Topowi Agenci nieruchomości służą pomocą studentom w znalezieniu mieszkań na wynajem. Topowi Agenci zapraszają również do współpracy seniorów, którzy szukają mieszkania lub domu w cichej, spokojnej i zielonej dzielnicy, jaką jest Rembertów.
Biuro Topowi Agenci nieruchomości zaprasza do kontaktu tych klientów, którzy szukają kontaktu z przyrodą, spokojnego życia, a jednocześnie szerokich możliwości kształcenia dla swoich pociech.