Jak współpracujemyNa pewno ważne jest dla Ciebie to, co konkretnie zrobimy, aby sprzedać lub wynająć Twoją nieruchomość. Zastanawiasz się pewnie nad tym, dlaczego warto współpracować właśnie z naszym biurem, z jednym z naszych Topowych Agentów. Pozwól, że wymienimy 15 najważniejszych kroków, które podejmujemy podczas naszej wspólnej drogi do sukcesu. Pozwolą one podjąć przemyślaną decyzję i świadomie wybrać swojego przyszłego partnera do sprzedaży/wynajmu Twojego mieszkania, domu, lokalu lub działki.

1. Szczegółowa analiza rynku, ustalenie optymalnej ceny ofertowej dla nieruchomości

Topowy Agent zawsze stara się odpowiednio przygotować do spotkania z Tobą. Biorąc pod uwagę dokładną lokalizację Twojego mieszkania, domu, lokalu lub działki - sprawdza i analizuje ceny ofertowe na lokalnym rynku oraz w miarę możliwości weryfikuje faktyczne ceny transakcyjne. Pracując na tym terenie i dobrze znając daną okolicę, a także na bieżąco monitorując i analizując zmieniającą się sytuację w branży, agent jest w stanie właściwie oszacować przybliżoną wartość nieruchomości i zaproponować optymalną cenę, z jaką nieruchomość powinna zostać zaprezentowana na rynku. Oczywiście ostateczna decyzja co do ceny należy do Ciebie, ale pamiętaj, że wpływa ona na długość całego procesu sprzedaży.

2. Spotkanie klienta z agentem - wybór partnera biznesowego

Twój Osobisty Agent kładzie nacisk na solidne przyszykowanie się do rozmowy. Odwiedza Cię, żeby obejrzeć nieruchomość oraz zrozumieć Twoje oczekiwania i pobudki. Upewnia się, w oparciu o przekazane przez Ciebie informacje, że jest w stanie pomóc i opisuje możliwości ewentualnej współpracy. Ty osobiście poznajesz agenta, masz też okazję zadać mu pytania, ważne z punktu widzenia wyboru partnera do współpracy, które pomogą Ci w decyzji. Następnie, jeżeli i Ty, i agent jesteście zadowoleni z dotychczasowego przebiegu spotkania oraz zainteresowani kontynuacją procesu, a także odpowiadają Wam wzajemne zasady, umawiacie się na podpisanie umowy pośrednictwa.

3. Podpisanie umowy pośrednictwa

Kolejnym krokiem jest podpisanie ekskluzywnej umowy pośrednictwa, tj. umowy z klauzulą wyłączności. Pamiętaj - Topowy Agent nie będzie pracować bez umowy. Abstrahując od faktu, że umowa pośrednictwa w Polsce musi być, pod rygorem nieważności, zawarta na piśmie, takie działanie byłoby absolutnie nie w naszym stylu i niezgodne z naszymi normami! Pracujemy solidnie i według wysokich standardów, a nasza praca oparta jest o konkretny plan marketingowy oraz wzajemnie uzgodnione i zapisane ustalenia, żebyś - jako klient - dokładnie wiedział, co czeka nas na tej wspólnej drodze.

4. Sprawdzenie stanu prawnego nieruchomości

Żeby uniknąć ewentualnych i całkowicie zbędnych komplikacji, po podpisaniu umowy pośrednictwa sprawdzamy stan prawny Twojej nieruchomości. Na początku Topowy Agent poprosi Cię o numer księgi wieczystej i kopię podstawy nabycia, czyli dokument, na podstawie którego stałeś się właścicielem nieruchomości. Agent musi upewnić się, że Twoje mieszkanie, dom, lokal lub działka są gotowe do transakcji. Przecież kupujący lub najemca bardzo szybko mogą zainteresować się ofertą i nie miałbyś wtedy czasu na załatwianie formalności, które mogą zająć tygodnie, miesiące, a w niektórych przypadkach nawet lata. Żeby uniknąć potencjalnego stresu tuż przed zbliżającą się transakcją, produkt, który promujemy powinien być przygotowany do sprzedaży/wynajmu, a jego stan prawny musi być uregulowany bądź proces ten musi być jak najszybciej rozpoczęty - bez dwóch zdań.

5. Baner ‘Na Sprzedaż’, ‘Na Wynajem’ na nieruchomości

Jeżeli tylko jest to możliwe, na każdej nieruchomości Twój Wyłączny Agent zainstaluje baner ‘Na Sprzedaż’ lub ‘Na Wynajem’. Nie ma potrzeby ukrywać Twojego mieszkania, domu, lokalu lub działki przed światem, prawda? Zamiast bawić się w ciuciubabkę i szukać igły w stogu siana, klient poszukujący chce poznać szczegółową lokalizację nieruchomości. A jeżeli szuka czegoś dla siebie w konkretnej okolicy, ponieważ ma tam rodzinę, znajomych, sam tam obecnie mieszka lub po prostu takie ma życzenie - z pewnością doceni informację wizualną na sprzedawanej lub wynajmowanej nieruchomości.

6. Profesjonalna sesja zdjęciowa dla nieruchomości

Topowy Agent dba o wizerunek Twojej nieruchomości i dąży do tego, aby była ona - jako produkt, który wymaga odpowiedniej oprawy i marketingu, przedstawiona w jak najlepszym świetle. Profesjonalna sesja zdjęciowa ma kolosalne znaczenie dla właściwej prezentacji oferty. W końcu pierwsze wrażenie robi się tylko raz! Klienci kupują pod wpływem zmysłów, emocji - więc warto zadbać o to, żeby ich doświadczenia i wrażenia wizualne były jak najbardziej idealne.

7. Wirtualna wizyta - spacer 3D po nieruchomości

Twój Wyłączny Agent nie spoczywa na laurach, ale idzie z duchem czasu. Technologia umożliwia nam coraz łatwiejszy dostęp do mistrzowskich strategii sprzedaży i marketingu nieruchomości, m.in. spacerów 3D, co sprawia, że promocja oferty staje się coraz bardziej wyrafinowana. Wirtualne spacery dla nieruchomości są bardzo doceniane przez klientów poszukujących, a więc Topowy Agent stara się je zawsze zapewnić tam, gdzie mogą się one okazać przydatne. Jest to szczególnie pożądane w czasie pandemii, kiedy dobrze jest zagwarantować kupującemu i najemcy wygodę i bezpieczeństwo zapoznania się z Twoją nieruchomością bez wychodzenia z domu. W ten sposób klient poszukujący od razu może odrzucić oferty, które nie spełniają oczekiwań - a to oznacza, że Twój Osobisty Agent z góry eliminuje tych, którzy i tak pewnie nie byliby chętni przejść do kolejnego etapu. Istnieje większa szansa, że ci, którzy wyrażą chęć umówienia się na prezentację z agentem po obejrzeniu spaceru 3D faktycznie będą bardziej zainteresowani zakupem lub najmem. Oni już przecież Twoją nieruchomość widzieli, już się po niej wirtualnie “przeszli”.

8. Publikacja oferty nieruchomości

Po zredagowaniu profesjonalnego opisu dla Twojej nieruchomości Topowy Agent publikuje ją, wraz ze zdjęciami, spacerem 3D i innymi materiałami wizualno-reklamowymi, na najważniejszych portalach internetowych, na stronie internetowej biura, w systemie wymiany ofert dostępnym jedynie dla pośredników (do którego wprowadzane są tylko oferty ekskluzywne) oraz na stronie biura w mediach społecznościowych, w tym na Facebooku, Instagramie, LinkedIn i w Mapach Google. Twój Osobisty Agent dodatkowo promuje ofertę na różnych grupach nieruchomościowych w mediach społecznościowych. Wszystkie nasze oferty, w przeciwieństwie do ofert zwykłych (bez wyłączności), są zawsze unikatowe, aktualne i spójne wizerunkowo.

9. Dodatkowe czynności marketingowe, według potrzeby

Z pełnym zaangażowaniem pracujemy i aktywnie reklamujemy. Wybrane oferty umieszczane są na ulotkach biurowych publikowanych w mediach społecznościowych i/lub dystrybuowanych przez firmy zewnętrzne, a dla niektórych nieruchomości, zgodnie z planem marketingowym zatwierdzonym pomiędzy Tobą i Twoim Osobistym Agentem, przygotowywane są dedykowane ulotki lub broszury. Z niektórymi naszymi ofertami możesz również zapoznać się przystając przed naszym biurem, ponieważ są wywieszane w witrynie lokalu, w którym prowadzimy działalność. Gdy jest to potrzebne i przede wszystkim możliwe, organizujemy też domy otwarte oraz korzystamy z dronów. Jeżeli jesteś otwarty na to, żeby poprawić wizerunek swojej nieruchomości, Topowy Agent chętnie zaaranżuje też dla Ciebie konsultację profesjonalisty ds. home stagingu. W zależności od rodzaju nieruchomości i uzgodnionego planu marketingowego, wykonujemy wiele innych czynności - wszystko po to, żeby sprzedać/wynająć Twoje mieszkanie, dom, lokal lub działkę - jak najszybciej i jak najkorzystniej.

10. Regularne raporty dla klienta na temat postępów w procesie sprzedaży

Topowy Agent wysyła cykliczne raporty ze swojej pracy, dbając o to, abyś w każdym momencie procesu sprzedażowego wiedział, co dzieje się z Twoją nieruchomością - co zostało do tej pory zrobione, jakie są statystyki oglądalności, ile było zgłoszeń klientów, ile osób obejrzało nieruchomość, czy ktoś właśnie przeszedł do następnego etapu i co dokładnie zaproponował. Na początku współpracy ustalacie sobie, w jakich odstępach czasu chciałbyś otrzymywać informacje od swojego agenta, a następnie agent podsumowuje wykonane przez siebie czynności i zdaje relację z tego, co słychać wokół Twojego mieszkania, domu, lokalu lub działki. Regularny kontakt z Topowym Agentem powoduje, że czujesz się właściwie zaopiekowany.

11. Współpraca międzyagencyjna

W naszej współpracy z klientami zobowiązujemy się też do współpracy z innymi biurami i agentami nieruchomości - ze wszystkimi bez wyjątku! Zależy nam na tym, aby jak najwięcej osób obejrzało Twoją nieruchomość i nie ma dla nas znaczenia czy zgłoszą się one do nas same, czy będą reprezentowane przez inne agencje nieruchomości. To Ty jesteś naszym klientem, to Twoje mieszkanie, dom, lokal lub działkę mamy sprzedać lub wynająć, więc każdy agent nieruchomości jest mile widziany. Im więcej klientów zobaczy ofertę i w następstwie obejrzy Twoją nieruchomość, tym szybciej przeprowadzimy transakcję i tym bardziej będziesz zadowolony - i to jest dla nas kluczowe!

12. Prezentacje nieruchomości potencjalnym klientom

Oględziny nieruchomości to bardzo ważny element sprzedaży/wynajmu Twojej nieruchomości, a więc Topowy Agent jest osobiście obecny przy prezentacjach. Dodatkowo, ponieważ większość kupujących woli zapoznać się z wybranymi ofertami w spokoju i komforcie, bez ewentualnych niewygodnych spojrzeń lub pytań ze strony sprzedających, wyobrażając sobie siebie w tych konkretnych czterech ścianach, klienci zatrudniający agenta do sprzedaży/wynajmu swoich mieszkań i domów najczęściej nie są obecni przy prezentacjach. Jest to także dla Ciebie, jako klienta zlecającego usługę sprzedaży/wynajmu, na pewno dużo prostsze i wygodniejsze.

13. Negocjacje dotyczące warunków transakcji

Twój Osobisty Agent - pracując tylko dla Ciebie, ma wyjątkową sposobność zadbania o Twoje interesy - szczególnie podczas procesu negocjacji z potencjalnym kupującym/najemcą. Topowy Agent, profesjonalnie i bez żadnego konfliktu interesów, jest w stanie prowadzić trudne rozmowy z klientem poszukującym, nie ujawniając ani Twojej motywacji, ani minimalnej ceny transakcyjnej, jaką jesteś gotów zaakceptować, ani żadnej innej istotnej kwestii, która mogłaby zaważyć na ostatecznych warunkach sprzedaży/wynajmu. Twój Osobisty Agent obsługuje tylko Ciebie i nie pobiera jednocześnie wynagrodzenia od kupującego/najemcy.

14. Pomoc i wsparcie organizacyjne w obsłudze transakcji

Topowy Agent zajmie się przygotowaniem transakcji, okazując wsparcie przy kompletowaniu niezbędnych dokumentów, dopełniając koniecznych formalności, ustalając termin aktu u notariusza, przekazując wzajemne uzgodnienia klientów kancelarii notarialnej czy nawet, w razie konieczności, subtelnie studząc rozgrzane emocje obu stron.

15. Wizyta u notariusza i wydanie nieruchomości

Przypieczętowaniem Twojej współpracy z Topowym Agentem jest udana i satysfakcjonująca transakcja, tj. umowa najmu lub umowa sprzedaży - w naszym biurze nieruchomości lub w kancelarii notarialnej - i Twój Osobisty Agent jest tam z Tobą! Mało tego, agent nie znika po transakcji, jest także obecny po podpisaniu umowy najmu lub sprzedaży, podczas przekazania nieruchomości i przy podpisywaniu protokołu zdawczo-odbiorczego. Nie jesteś sam - Topowy Agent pilnuje, monitoruje, wspiera - do samego końca transakcji. Ponieważ, aby otrzymać od Ciebie polecenie w przyszłości, pośrednik musi sobie na nie najpierw zasłużyć, Twój Osobisty Agent dwoi się i troi, żebyś był zadowolony i wystawił odpowiednią rekomendację!