Napisz do nas

Agencja Nieruchomości Żoliborz

Historia Żoliborza rozpoczęła się w 1791 roku, gdy do Warszawy dołączono wieś Fawory. Po zakończeniu powstania listopadowego Rosjanie zajęli część terenów wsi pod budowę Cytadeli Aleksandryjskiej. Na przełomie lat granice Żoliborza zmieniały się wielokrotnie. Do 1994 roku Bielany i Młociny były częścią Żoliborza. Żoliborz jest jedną z dzielnic, która w stosunkowo małym stopniu ucierpiała od zniszczeń wojennych.

Nazwa dzielnicy pochodzi od posiadłości księży pijarów "Joli Bord" czyli "Piękny Brzeg".

Żoliborz jest położony w lewobrzeżnej części miasta i jest najmniejszą dzielnicą Warszawy pod względem powierzchni. Żoliborz od północy graniczy z Bielanami, od zachodu z Bemowem, od południa z Wolą i Śródmieściem, a od wschodu bezpośrednio z brzegiem Wisły.

Dzielnica podzielona jest na trzy rejony: Marymont-Potok, Sady Żoliborskie, Stary Żoliborz.

Na Marymoncie Potoku znajdują się Osiedle Potok, Parki Kaskada w okolicy ul. Gdańskiej, Park Kępa Potocka.

Na Sadach Żoliborskich znajduje się osiedle "Sady Żoliborskie"; Zatrasie w okolicy ulicy Przasnyskiej, Elbląskiej i Sybilli; Żoliborz Artystyczny w okolicy pl. Cz. Niemena, ul. S. Dygata, ul. K. Jędrusik, ul. Powązkowskiej i Rydgiera; Powązki w rejonie Cmentarza Wojskowego; Żoliborz Przemysłowy w okolicach ulic Przasnyskiej, Rydgiera i Anny German.

Na Starym Żoliborzu znajduje się Żoliborz Oficerski w okolicach placu Słonecznego i Inwalidów; Żoliborz Urzędniczy w okolicach alei Wojska Polskiego i kościoła św. Stanisława Kostki; Żoliborz Dziennikarski w okolicach ulic Dziennikarskiej, Promyka i Bohomolca; Żoliborz Spółdzielczy w okolicy ul. Słowackiego; Żoliborz Centralny przy placu Wilsona; Żoliborz Dolny między ulicami Krasińskiego, Gwiaździstą, Potocką i Mickiewicza.

Żoliborz w sporej części składa się z terenów zielonych (250 ha). Mieszkańcy mogą korzystać ze spacerów m. in. w Parku Kaskada, Parku Kępa Potocka, Parku im. Stefana Żeromskiego (Pomnik Aliny z dzbanem), Parku im. Żołnierzy Żywiciela, Parku Sady Żoliborskie, Parku Fosa i Stoki Cytadeli, Parku Osiedlowego Zatrasie.

Mieszkańcy Warszawy mogą zwiedzić wiele zabytków będących częścią Żoliborza. Są to m. in. Kościół Matki Boskiej Królowej Polski, Kościół św. Stanisława Kostki, Kościół Dzieciątka Jezus. Również wiele pomników upamiętniających historyczne wydarzenia znajduje się na Żoliborzu. Są to m. in. 1 Dywizji Pancernej na Placu Inwalidów, Pomnik Żołnierzy AK Zgrupowania "Żywiciel" przy ul. ks. J. Popiełuszki, Pomnik Witolda Pileckiego przy al. Wojska Polskiego.

Warto również zawitać do Muzeum Sportu i Turystyki przy ulicy Wybrzeże Gdyńskie czy Muzeum X Pawilonu Cytadeli Warszawskiej. W obrębie dzielnicy znajduje się też Muzeum Katyńskie. Mieszkańcy Warszawy mogą także wybrać się do Teatru Komedia przy ulicy Słowackiego lub do Kina Wisła przy placu Wilsona.

Na Żoliborzu znajduje się jedna z najstarszych spółdzielni mieszkaniowych, "Warszawska Spółdzielnia Mieszkaniowa". Dzięki uzyskanemu kredytowi z Banku Commerciale Italiana w wysokości 0,5 mln dolarów możliwe było rozpoczęcie budowy osiedla. W 1925 roku wmurowano kamień węgielny pod pierwszy dom WSM przy pl. Wilsona, a pierwsi lokatorzy otrzymali swoje mieszania w styczniu 1927 roku.

Żoliborz jest atrakcyjnym miejscem dla inwestorów. Prowadzonych jest tu wiele inwestycji mieszkaniowych o wysokim standardzie. Klienci mogą zakupić luksusowe apartamenty w nowoczesnych nieruchomościach, klimatyczne i eleganckie mieszkania i biura w zmodernizowanych kamienicach, domy i rezydencje. Na uwagę zasługują kameralne uliczki ze starymi willowymi zabudowaniami.

Komunikacja z pozostałą częścią Warszawy jest bardzo korzystna. Bliska odległość od centrum zapewnia dojazd w kilkanaście minut. Dzięki połączeniom autobusowym, tramwajowym, stacjom metra M1 (Plac Wilsona, Metro Marymont) i bliskości trasy S8 mieszkańcy mogą szybko przemieścić się do wybranej lokalizacji.

Warto również wspomnieć o nadwiślańskim szlaku rowerowym, który prowadzi do Centrum, na Młociny, a nawet do Zalewu Zegrzyńskiego.

W niewielkiej odległości znajduje się też stacja kolejowa "Warszawa Gdańska".

Żoliborz jest miejscem bogatym w popularne lokale gastronomiczne. Wiele tu klimatycznych restauracji i kafejek.

Biuro nieruchomości Topowi Agenci z powodzeniem pomaga swoim klientom w kupnie, sprzedaży lub wynajmie nieruchomości znajdujących się na terenie Żoliborza. Wieloletnie doświadczenie w pośrednictwie w obrocie nieruchomościami pozwala naszej agencji mieć pewność, że Państwa oczekiwania z pewnością będą spełnione. Nasi Topowi Agenci posiadają odpowiednią wiedzę i doświadczenie, aby kompleksowo przeprowadzić swoich klientów przez cały proces transakcyjny. Zapewniamy szeroką formę promocji Państwa nieruchomości. Korzystamy z najnowocześniejszych środków komunikacji i narzędzi marketingowych.

Współpracujemy z wieloma specjalistami i partnerami biznesowymi w zakresie doradztwa, m. in. prawnego, finansowego, kredytowego, projektowego. Biuro Topowi Agenci nieruchomości stale pracuje nad podnoszeniem standardów obsługi swoich klientów. Nasi agenci korzystają z regularnych szkoleń i na bieżąco aktualizują swoją wiedzę.

Agencja nieruchomości Topowi Agenci zaprasza do współpracy wszystkich, którzy cenią sobie komfort, szacunek i profesjonalizm w realizacji transakcji sprzedaży, kupna lub wynajmu nieruchomości.