Napisz do Nas

Agencja Nieruchomości Śródmieście

Śródmieście znajduje się w lewobrzeżnej części Warszawy. Granice Śródmieścia wyznaczone są przez tory kolejowe przy ulicy Słomińskiego oraz al. Jana Pawła III, al. Niepodległości, ul. Spacerową, Gagarina, Podchorążych i nurt Wisły.
Według Miejskiego Systemu Informacji, Śródmieście dzieli się na osiedla: Nowe Miasto, Stare Miasto, Powiśle, Solec, Ujazdów, Śródmieście Południowe, Śródmieście Północne.

Miejscem charakterystycznym dla Śródmieścia jest m. in. budynek Pałacu Kultury i Nauki oraz słynna palma przy Rondzie de Gaulle'a.

Śródmieście jest najpopularniejszą dzielnicą Warszawy. Znajduje się tu wiele instytucji kulturalnych, m. in. Muzeum Fryderyka Chopina, Galeria Zachęta, Galeria Figur Stalowych, Muzeum Karykatury, Kordegarda, Galeria Foksal 17, Muzeum Uniwersytetu Warszawskiego.
Mieszkańcy i turyści mogą odwiedzić Ogród Krasińskich, znajdujący się na Muranowie między ulicami Świętojerską, Andersa, Długą, Starymi Nalewkami i pałacem Krasińskich.

Obowiązkowym punktem zwiedzania jest najstarsza część Warszawy - Stare Miasto wraz z m. in. Zamkiem Królewskim i Pałacem Prezydenckim.

Śródmieście oferuje bogatą ofertę gastronomiczną. Jest tu wiele restauracji, kawiarni, barów mlecznych. Można skorzystać z ogródków restauracyjnych znajdujących się na świeżym powietrzu, np. w okolicach Nowego Światu, Bulwarów Wiślanych czy Krakowskiego Przedmieścia.

Rodziny z dziećmi mogą skorzystać z wielu atrakcji w Centrum Nauki Kopernik, które oferuje wiele wystaw, warsztatów i eventów. Również interesującą propozycją jest Park Ujazdowski wraz z warsztatami o ekologii i zdrowym odżywianiu. W Kinie Muranów odbywają się Poranki dla Dzieci, mieści się tu też Klub Kina Dzieci.
Na terenie Śródmieścia znajduje się wiele uczelni wyższych, szkół podstawowych, liceów, techników, przedszkoli i żłobków.

Śródmieście charakteryzuje się różnorodną zabudową. Począwszy od starych domów, willi, kamienic czy bloków na nowoczesnych osiedlach, na biurowcach kończąc. Przy placu Konstytucji znajduje się Marszałkowska Dzielnica Mieszkaniowa z lat 50-tych, znana powszechnie jako MDM.

W Śródmieściu nadal powstaje wiele nowych inwestycji deweloperskich. W ciągu ostatnich lat odnowiono Pasaż Wiecha, budynki Sezamu i Smyka, wyremontowano i nadbudowano Domy Centrum i przebudowano kultową Rotundę.

Śródmieście jest doskonale skomunikowane z pozostałymi częściami Warszawy. Znajdziemy tu bogato rozbudowaną sieć połączeń autobusowych i tramwajowych, I i II linię metra oraz dworce autobusowe i kolejowe.

Biuro nieruchomości Topowi Agenci pośredniczy w sprzedaży, kupnie lub wynajmie nieruchomości znajdujących się na terenie Śródmieścia. Nasi agenci mogą pochwalić się wieloma udanymi transakcjami w tej dzielnicy Warszawy.
Topowi Agenci na co dzień działają na terenie Śródmieścia i aktualizują dane z branży nieruchomości w tej dzielnicy. Agencja nieruchomości Topowi Agenci zaprasza do kontaktu i współpracy wszystkich, którzy zamierzają kupić, wynająć lub sprzedać nieruchomość na terenie Śródmieścia.