• Data dodania: 18.11.2021
  • Tagi: Biuro nieruchomości, agencja nieruchomości, wnętrze, wystrój, przestrzeń do pracy
Jeszcze do niedawna biura nieruchomości kojarzyły się z przestrzenią wypełnioną biurkami okupowanymi przez przekrzykujących się podczas rozmów telefonicznych agentów nieruchomości.

Z korzyścią zarówno dla agentów, jak i ich klientów ten model pracy oraz organizacji biur odchodzi do przeszłości. Ostatnimi czasy zmiana jest spowodowana też w znacznym stopniu przez pandemię. Coraz więcej agentów wykonuje pracę zdalnie lub w terenie. To pozwala właścicielom biur zaktualizować funkcjonalność wnętrz swoich firm.

Jedną z koncepcji aranżacji przestrzeni do pracy jest activity-based workplace, co pozwala agentom korzystać w ciągu dnia z różnych elementów biura. Agent może skorzystać z jednej z dostępnych sal konferencyjnych, aby spotkać się z klientem lub przeprowadzić z nim wideokonferencję. Może też zająć dowolne miejsce przy jednym ze stołów w ogólnodostępnej przestrzeni biurowej typu open concept. Ciekawym rozwiązaniem są boksy tłumiące dźwięki, gdzie agent może w spokoju przeanalizować dokumentację.

Coraz bardziej popularna jest też strefa relaksu, w stylu modnej kawiarni, która często jest jednocześnie przestrzenią wspólną, integracyjną, służącą nawiązywaniu relacji i wymianie doświadczeń - przy filiżance aromatycznej kawy i przyjemnej muzyce. Czasami można spotkać także strefę fitness.

Podczas projektowania wnętrz typu fit-out architekci dostosowują je do indywidualnych potrzeb kultury organizacyjnej biura nieruchomości. Wykorzystują ekologiczne materiały i kolory, wygodne meble, dzięki którym możemy poczuć się jak w salonie.

Biuro staje się również wizytówką agencji nieruchomości. Odwiedzając witryny internetowe biur, jak też i same biura, dostrzegamy różnorodność stylów. Ważne, aby aranżacja przestrzeni była starannie przemyślana, spójna i przyjazna dla każdego, kto będzie z niej korzystać. Dobrze jest wypośrodkować swoje oczekiwania odnośnie wystroju, aby agenci czuli się komfortowo podczas wykonywania obowiązków, a ich klienci podczas spotkań.

Warto sprawdzić, jak fizycznie wygląda biuro nieruchomości, z którym planujemy rozpocząć współpracę, upewnić się, że odpowiada nam jego rozkład i aranżacja, i że będzie w zgodzie z naszymi oczekiwaniami, osobowością i wartościami. Ponieważ, jako agent nieruchomości, powinniśmy należycie zadbać o swoje własne samopoczucie :)