• Data dodania: 21.12.2022
  • Tagi: Mieszkanie, poddasze, projekt, powierzchnia
Na rynku nieruchomości zdarzają się oferty sprzedaży mieszkań znajdujących się na poddaszu. Często kuszą klientów niższą ceną lub dogodną lokalizacją. Niższa cena za mieszkanie na poddaszu wynika ze sposobu, w jaki mierzona jest powierzchnia. W tego rodzaju nieruchomości znajduje się wiele skosów, więc warto sprawdzić, jaka dokładnie jest powierzchnia użytkowa lokalu.

Zdarza się, że mieszkania na poddaszu zostają w ofercie sprzedaży jako ostatnie. Deweloper decyduje się wtedy na zaoferowanie atrakcyjniejszych stawek.

Wiele osób, szczególnie tych ceniących sobie spokój i prywatność, szuka oryginalnych przestrzeni, które dają wiele możliwości do indywidualnej aranżacji. Ze względu na występujące skosy można zaprojektować meble na wymiar wykonane z dobrej jakości materiałów. Dzięki temu ma się znaczący wpływ na to, jak zagospodarowana jest każda część przestrzeni, a to z pewnością wpływa na funkcjonalność mieszkania.

Ogromną zaletą mieszkania na poddaszu jest naturalne oświetlenie. W zależności od rozkładu okien można uzyskać zamierzony i wyszukany (często wręcz ekstrawagancki) efekt poprzez urządzenie np. garderoby, łazienki, sauny lub pokoju do ćwiczeń w miejscu, gdzie brak jest okien, a także zastosowanie oryginalnego rodzaju oświetlenia sztucznego.
Co ciekawe, zdarzają się również mieszkania na poddaszu z antresolą. Można wykorzystać ją jako miejsce do spania lub do pracy bądź na schowek.

Należy pamiętać, aby przed zakupem sprawdzić stan techniczny dachu. Od rodzaju użytych materiałów i jakości wykonania będzie zależeć czy będziecie mieć ciepło w mieszkaniu i czy unikniecie wilgoci, która może doprowadzić do zagrzybienia ścian. Należy też zwrócić uwagę na wentylację poddasza, co jest szczególnie istotne w letnich miesiącach, gdy jest silne nasłonecznienie.

Mieszkanie na poddaszu z pewnością nie jest dla każdego. Warto jednak przeanalizować tę opcję inwestycji i zadbać o właściwy projekt aranżacji wnętrz oraz jakość wykorzystanych materiałów. Dzięki temu z pewnością stworzycie niebanalną przestrzeń w wysokim standardzie, która znajdzie odpowiedniego lokatora.